Kalite Güvence

Pimsun Makina’da parça üretimi; ham malzemelerin gerekli kalite kontrollerinden geçmesi ile başlar. Gelen tüm ham malzemeler; spektrometre cihazı ile kimyasal olarak analiz edilir ve uygunluğu doğrulanır. Uygun kimyasal analize sahip ham malzemeler; daha sonra sertlik açısından kontrol edilir. Gerekli durumlarda ham malzemelerin mikroyapı kontrolü yapılır.

Tüm kontrollerden geçirildikten sonra işlenmek üzere gerekli bölümlere aktarılır. Parçaların teknik özelliklerine uygun tolerans değerlerinde işlenmesi için testere kesim, talaşlı imalat proseslerinde ilk parça onayı ile başlayan kalite süreci ara kontroller ile devam etmektedir. Isıl işlem görecek malzemelere; ilk parça onayı verilir ve ara kontroller sırasında, parça bazlı parametre kontrolü ve yüzeysel sertlik kontrolü yapılır.

Kaynaklı parçalarda ise; belirli periyotlarda boyutsal kontroller, tahribatlı ve tahribatsız muayeneler yapılır. Kaplama ve/veya boya prosesi olan parçalarda; görsel kontrol, kalınlık ölçümü, korozyon testi (tuz testi) ve yapışma testi gerçekleştirilir.

Final Kalite Kontrol Birimine gelen tüm parçalar; % 100 görsel kontrol ve kritik / karakteristik ölçüm kontrolünden geçirildikten sonra müşterilere teslim edilmek üzere paketlenir. Sevkiyat öncesi son kontrol yapılarak, parçalar için ‘Uygunluk Sertifikası’ düzenlenir.

ADRES

  • Başkent OSB 26. Cadde No:11 06909
    Sincan / Ankara / TURKEY

İLETİŞİM

TEL: +90 312 395 47 49
FAX: +90 312 395 47 67
Mail: info@pimsun.com.tr

Made with ♥ by & SEO by UfukOZ © 2021 pimsun.com.tr All rights reserved.

TOP